Rozhovou s Evou Green

13. března 2011 v 12:49 | Erala |  Morgana
Přeložila jsem pro vás rozhovou s představitelkou Morgany, Evou Green. Je to velká a skvělá herečka a prozradí vám pár věcí z pozadí Camelotu, stejně tak svůj nový film, kde si zahraje po boku úžasného Ewana McGregora.
http://evagreenweb.com/gallery/albums/albums/ccb-ads_2007/ccb_eva-green_006.jpg
Otázka: Jaké to je, vžít se do role Morgany?
Eva Green: Je to skvělý charakter, plný barev - a to je dar. Ve škole jsem vždy chtěla hrát temné postavy, jako je Lady Macbeth a Kleopatra, takže je tohle něco jako splněný sen. Žádné klišé, Morgana není zlá, osobně jí vidím spíš jako ublíženou, rozervanou. Věřé, že je právoplatá dědička trůnu a udělá cokoliv aby ho dostala.

Se vší tou prací, kterou máte, nebylo těžké rozhodnout se, že se upíšete pro jednu postavu na delší čas?
GREEN: Ano, to bylo. Dobré je, že mezi pěti měsíci natáčení jsem mohla pracovat i na některých svých filmech. Je to takl legendární příběh a vy máte jen 10 epizod na objasnění postavy. Není to žádná role zamilované dívky, kterou hrajete ve filmech. Je to temperamentní postava, má neuvěřitelnou hloubku. Je radost hrát takovéhle role.


Co vás na natáčení nejvíce bavilo?
GREEN: Miluju Irsko. Je tu krásný klid. Prostě magická a nádherná země.

Rivalita mezi Morganou a Merlinem je legendární. Je tu mezi nimi nějaká chemie?
GREEN: Tenhle Camelot je velmi odlišný od toho co znáte. Existuje přeci tolik verzí legendy! V tomhle je Merlin Morganin úhlavní nepřítel. Ta ho také nenávidí, protože dosadil Artuše na trůn. Ale respektuje ho. Zbožňuje hraní si s ním jako kočka s myší, takže je to zábava. Takže máme docela dost pošťuchovacích a posmívacích scén. Jejich vztak k magii je také rozdílny. Merlin je světaznalý, viděl a zažil příliš mnoho, co se magie týče. Zatímco pro Marganu je to něco nového, vzrušujícího. Jako droga.

Kolik magie se v seriálu ukáže? Uvidíme nějaké magické bitvy mezi Merlinem a Morganou?
GREEN: Uvidíte lidi, kteří budou měnit tvary, ale je to hlavně dávná pohanská magie. Používá přírodní síly jako vzduch, vodu, zemi a oheň. Camelot není "Harry Potter" nebo Walt Disney. Nehodláme máchat hůlkou.

Jaké to je pracovat s Josephem Fiennesem a Jamiem Campbellem Bowerem? Jaký je mezi nimi rozdíl a jak oba ovlivňují váš herecký výkon?
GREEN: Vždycky jsem chtěla pracovat s Josephem. Je to charismatický a silný herec. Má silnou osobnost, a to dokonce i když nemluví. Udělal tolik práce a já miluji to, že je vlastně úplně jiný Merlin, než jak si ho každý představuje. Není to ten starý kouzelník se špičatým kloboukem a bílým plnovousem. Je sexy. Zajímavý. A Jamie? Toho vidím spíš jako mladšího bratra. Je tak zábavný! Nezbedný, ale úžasný. Je skvělé být v jeho blízkosti. Nebere sám sebe příliš vážně a je skromný. Myslím, že jednoho dne může být nejzářivější hvězdou.

Když hrajete někoho, jako je Morgana, pomáhají vám kostýmy a účesy abyste se vcítila do role?
GREEN: Naprosto, jo. Už jsem pracovala s Joan Bergin, která dělala kostýmy pro Tudorovce. Donesla jsem spoustu kreseb a dělaly jsme na tom společně, jako tým. Měly jsme čas. Začaly jsme se středověkýmy oděvy, které jsou poněkud konvenční, ale jak se postava rozvíjí, jsou kostýmy mnohem exotičtější. Je to docela zajímavé. Soustředila se spíše na pozdější epizody.
http://about-camelot.com/wp-content/uploads/2011/02/episode-107-01-large.jpg
Jaký je rozdíl mezi efekty a realitou?
GREEN: Camelot vypadá úžasně. Nikdy jsem nic takového neviděla. Jinak, není tam mnoho speciálních efektů. Občas se jako Morgana transformuji a měním fyzickou podobu, dokonce jsem kvůli tomu vyhledala šamana, aby mi pomohl. Bylo to fascinující a docela šílené. Musíte se do toho dostat.


Chystáte se hrát Mariu Callas v "Callas" ?
GREEN: Právě se píše scénář. Je to docela děsivá role, tak uvidíme.

Máš nějaké nové filmy?
GREEN: Jop. Chystá se film "Perfect Sense" (Perfektní smysl) což je film Davida Mackenzie se mnou a Ewanem McGregorem. Je to milostný příběh na pozadí celosvětové epidemie. Je to docela zvláštní a velmi krásné. Viděla jsem ho před dvěma týdny a jsem si naprosto jistá, že na něj budu hrdá.

Je to výzva, pokračovat v hledání rolí silných žen a ne jen přítelkyní?
GREEN: A velká. Musím být na svou práci hrdá a také si musím postavu zamilovat. Je to dobré pro duši. V opačném případě se budete cítit špatně. Nemůžu prostě jenom pracovat, pracovat a pracovat. Musím se do toho bláznivě zamilovat, což je možná důvod, proč dělám méně filmů než ostatní herci.

Podívejte se na trailer k filmu Perfect sense:
Translated by: camelot.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama