Rozhovor pro Teen Vogue Jamie

4. dubna 2011 v 13:40 | Erala |  Artuš
http://static.newmoonmovie.org/nmm/images/Picture7-2-560x313.png
Před tři a půl lety fotilo Teen Vogue poměrně neznámého Jemie Campbell Bowera pro jeho první velký snímek, Sweeney Todd od Tima Burtona. Od té doby se Jamie vystřelil ke hvězdám, hrál v megahitech jako je Harry Potter nebo Stmívání. Nyní je talentovaný herec připraven pro další epické dobrodružství, jako hvězda Camelotu. Vzal si volno od jeho nabitého harmonogramu a zastavil se v našich kancelářích, pozdravit staré přátele a povyprávět nám o kaskadérských kouscích v Camelotu, o hraní sadistického Volturiho v Rozbřesku a objasnil akt pro svou přítelkyni Bonnie Wright.
Fotili jsme tě pro Young Hollywood portfolio in 2007. Co jsi od té doby dělal?
Myslím si, že když jsme to fotili, zrovna měl vyjít Sweeney Todd. Od té doby jsem vzal pár malých rolí a mezinárodní film - Holandský film (pozn.red. - Winter in Wartime - vřele doporučuji) následoval The prisoner což je mini-série od AMC.
Pak jsem nastoupil do vlaku Twilight a Harry Potter. A teď mám Camelot.
Takže jsi nebyl moc vytížený.
Byla to samá práce a žádná hra za poslední tři roky. Nebyl čas udělat si prázdniny, ale teď pojedu do Indonésie, poté Bali a zakončím to v Austrálii.
Jaké bylo pracovat na Camelotu?
Natáčeli jsme v Irsku, nedaleko Dublinu, a to celých sedm měsíců. Než jsme začali natáčet, měli jsme měsíc výcviku - učili nás věci jako jízda na koni a boj s mečem. Každý den jsme byli jako banda chlapů měnících se na chlapce.
Co tě přivedlo k tomuto projektu?
Vyrůstal jsem v Anglii, takže jsem byl neustále obklopen Artušovskou legendou. Moji rodiče jsou z Winchesteru, kde se měl nacházet kulatý stůl a kde by mělo být pohřbeno Artušovo tělo. Historie je všude. Nabídka takové ikonické role byla vzrušující, ale je to i velká výzva.
Jak ses na to připravoval?
[V Camelotu] najdeme chlapce, kterému je osmnáct nebo devatenáct. Vytrhneme ho z jeho života a uděláme z něj krále. Chtěl jsem mu darovat osobnost a ducha. Není to o tom být králem, ale o tom být puberťákem, který čelý těmto problémům. Osobnost, kterou uvidíte v první epizodě není ten samý Artuš, kterého uvidíte v epizodě desáté - je tady ohromný pokrok.
Dělal jsi sám kaskadérské kousky?
Dělal, kromě jednoho v druhé epizodě. Tam byl 125 stop dlouhý pád s rozbitím hlavy na konci - neměl jsem v úmyslu tohle udělat.
Jaké bylo nošení dobových kostýmů?
Joan Bergin (která pracovala na Tudorovních a vyhrála mnoho cen) je nejslepší kostýmová návrhářka tohoto století - to je můj názor. To oblečení pomáhá člověku vžít se do postavy, pokud bychom je neměli, všechno by bylo bezduché.
Jaké bylo natáčení Rozbřesku?
V Baton Rouge to bylo skvělé. Měl jsem zlomený kotník z práce na Camelotu, takže jsem se na place objevil se sádrou. Na natáčení mi ji sundali a o přestávkách jsem si ji musel nasazovat. Byla to krev, pot a slzy, ale tohle jsou věci na které je člověk hrdý.

Co mohou fanoušci očekávat od čtvrtého dílu Twilight ságy?
Je o mnoho temnější. Přiklání se spíše k hororovému žánru, který měla Stephanie původně na mysli. Určitě tu najdete nějaké děsivé scény. Volturiové se stávají směšnými, uvidíte jak sadističtí a nekorigovaní jsou. Máme ty nejlepší hlášky - vždycky když jsme šli na plac jsme se smáli.
Jsi smutný z toho, že se Potter blíží ke konci?
Pro mě je to v pohodě, ale vidím to na Bonnie, která v tom hrála deset let jejího života, takže je to pro ně velmi emotivní. Vyrostli s tím.
Musím se zeptat - Team Twilight, nebo Harry Potter?
Team Jamie v každém směru. Ani team Camelot!
Ve Sweeney Toddovi jsi byl úžasný, chtěl bys ještě někdy pracovat na muzikálu?
Rozhodně by mě to lákalo, kdyby mi role seděla. Ačkoliv nevím o čem přesně by měl být.
Broadway?
Vlastně jsem sem přišal [do New Yorku] na naléhaní mých agentů, na casting pro Spider-Mana. Myslel jsem si, že to není dobrý nápad. Byl to nejhorší konkurz mého života! Nyní se v tisku objevují všechny ty problémy co tato série má a já na to jen: "Kdo tady měl správný tušení?"
Popište svůj styl.
Dnes jsem vsadil na pohodlnost. Od hlavy až k patám v Burberry. Miluju úzké jeansy, velké svetry a kožené bundy. Všechno mám černé nebo modré - nevlastním nic barevného.
Co děláš, když nenatáčíš?
Být na place je báječná věc, ale je to bublina - ne normální život. Jednou z toho vyjdete a musíte zpět do reality - kruté reality, musíte vstát a vyprat si spodky. Bonnie mi vždycky hrozně vynadá, když si nesložím jeansy nebo nedám záchodové prkýnko dolů. Snažím se číst co nejvíc je to možné, píšu písničky, mám kapelu. Přístí měsíc máme vlastně nahrávání ve studiu..
Pověz mi o tom
Moje kapela je the Darling Buds. Je těžké najít si na ní v mém harmonogramu čas, ale to co dělám mi dává možnost kapelu prosadit, čehož bych jinak nebyl schopný. Kamkoliv jdu, jde se mnou i má kytara a laptop, psát můžu kdekoliv. Chci aby lidé slyšeli mou hudbu, pokud je nakopne, je to skvělé, pokud ne, tak už si ji nepustí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama